Triduum Paschalne

Liturgia Triduum Paschalnego

WIELKI CZWARTEK godz. 18.00.

Adoracja Chrystusa w Ciemnicy do godz 22:00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo wielkopiątkowe o godz. 18:00.

Spowiedź w Wielki Piatek od 8:00 do 24:00.

WIELKA SOBOTA –  Wigilia Paschalna sprawowana będzie o godz. 19:00.

Chrystus przebywa w grobie.

Zapraszamy na Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych

ZAPRASZAMY NA REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA DOROSŁYCH

ODBĘDĄ SIĘ OD 06.04-09.04.2013 r.

PORZĄDEK REKOLEKCJI:

PONIEDZIAŁEK: godz. 9.00, 18.00 i 19.30.

WTOREK: godz. 9.00, 18.00 i 19.30.

ŚRODA: godz. 9.00, 18.00 i 19.30.

       W środę na godz. 10.30 Msza św. dla chorych i starszych osób z udzieleniem sakramentu chorych

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA: Środa godz. 8.00-9.00;16.00-19.30.

 

Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz EWERTOWSKI OMI - rektor kościoła św. Józefa w Gdańsku i ekonom klasztoru, ur. 17.II.1960; śluby zak. 8.IX.1981; św. kapł. 17.VI.1987)

Zapraszają

Księża  Duszpasterze.

Wielki Post 2014 – rozpoczęty

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Na nasze głowy na znak pokuty posypiemy popiół.

Mszę św. w Środę Popielcową o godz. 6.30; 9.00; 17.00 – dla dzieci; 18.00 – dla dorosłych;19.30 – dla młodzieży szkół gimnazjalnych, średniej i dorosłych później przychodzących z pracy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy ( trzy posiłki) i jakościowy (bez mięsa). Wielki Post to czas naszej wewnętrznej poprawy, umartwienia i pokuty.

Droga Krzyżowa  w piątki o godz. 9:00; 17.00 – dla dzieci; 18:00 po niej msza św.; 19:30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Starajmy się pobożnie i sumiennie przeżywać nabożeństwa wielkopostne.

 

.

Kolędy 2013/2014

Plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolędy 2013/2014
STYCZEŃ

2.01 czwartek – Dywizji Wołyńskiej 17; 18; 23                                                             4.01 sobota – Kurierów A.K. 7; 11; Dywizji Wołyńskiej 20; 21; 22; 25                             5.01 niedziela – Dywizji Wołyńskiej 24; 27; 37; Sosnkowskiego 13

6.01 poniedziałek – Kurierów A.K. 9; Dyw. Wołyńskiej 30; 33; domki                             7.01 wtorek – Bruskiego 4; 8; 10                                                                                 8.01 środa – Kurierów A.K. 13; Bruskiego 2; Antczaka 1; 3                                         9.01 czwartek – Antczaka 5; 7                                                                                   10.01 piątek – Kurierów A.K 16; Fieldorfa                                                                   11.01 sobota – Kurierów A.K 17; Rumla 4; 6                                                               12.01 niedziela – Sosnkowskiego 1; Platynowa 5; 7

13.01 poniedziałek – Sosnkowskiego 7; Rumla 7; 11; 15; 17                                         14.01 wtorek – Sosnkowskiego 9; Rumla 13; Okulickiego 1                                           15.01 środa – Sosnkowskiego 3; Okulickiego 2; 4; 5; 9                                                 16.01 czwartek – Sosnkowskiego 11; Okulickiego 7; 8; 10; 11                                       17.01 piątek – Sosnkowskiego 5; 15; 19                                                                     18.01 sobota – Sosnkowskiego 17 i Kolęda dodatkowa na zapisy                                 19.01 niedziela – Kolęda dodatkowa na zapisy