NMP Fatimska – 100-lecie objawień

NMP Fatmiska W Naszym kościele w nawie bocznej znajduje się przywieziona z Fatimy w Portugalii figura Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

W każdy trzynasty dzień miesiąca w Naszej świątyni modlimy się wspólnie w modlitwie różańcowej do Matki Bożej.

Od maja do października w każdy trzynasty dzień miesiąca poza różańcem jest również procesja z figura w szczerozłotej koronie i różańcu, które zostały wytopione ze złota ofiarowanego przez parafian.

Zapraszamy serdecznie trzynastego dnia każdego miesiąca na wspólną modlitwę różańcową do Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

NMP Fatimska W globie zwieńczającym złotą koronę Matki Bożej Fatimskiej znajdują się relikwie:

• świętej Jadwigi Królowej
  • fragment chustki, która ocierano usta umierającego św. Jana Pawła II
  • ziemia z grobów katyńskich

W tym roku obchodzimy stulecie objawień w Fatimie. 13 maja 2017 roku papież Franciszek przebywając w tym maryjnym sanktuarium ogłosił świętymi bł. Franciszka i bł. Hiacyntę. W tym szczególnym roku od maja do października zapraszamy w sposób szczególny do modlitwy różańcowej i  procesji. Za oprawę tego nabożeństwa co miesiąc będą odpowiedzialne różne grupy duszpasterskie naszej parafii. Zapraszamy.