Fotoreportaże Komunia święta 2020

Wyjątkowo ze względu na panującą pandemię Pierwsza Komunia Święta odbyła się w sposób inny niż dotychczas. Pomimo tego dzieci pięknie przygotowywały swoje serca do Sakramentu Pokuty oraz Eucharystii .

Św. Jan Paweł II, będąc 13 czerwca 1987 w Łodzi powiedział:

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego.

Uroczystość rozpoczęła się od prośby dzieci i błogosławieństwa rodziców. Następnie odprawiona została Msza święta celebrowana przez ks. Proboszcza Kanonika Gremialnego Remigiusza Langowskiego.

Zwracam się ze słowami podziękowania do rodziców oraz osób, które poprzez poświęcony dzieciom czas, przyczyniły się do pięknego przeżycia przez nie uroczystości zarówno w wymiarze zewnętrznym, jak i duchowym. Życzę Wam pięknych wspomnień związanych z tym wydarzeniem 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Grupa I (26. września 2020 roku)

Grupa II (26. września 2020 roku)

Grupa III (27. września 2020 roku)

Grupa IV (3. października 2020 roku)

Grupa V (17.października 2020 roku)