Oaza Dzieci Bożych

Sługa Boży, ksiądz Franciszek Blachnicki, zorganizował pierwsze rekolekcje Oazy Dzieci Bożych w 1954r. Wszystko zaczęło się od pracy z ministrantami w parafii – dzisiaj owocem jest Ruch Światło-Życie, działający także poza granicami Polski, w którym znajdzie się miejsce dla każdego: począwszy od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych, a kończąc na rodzinach czy osobach pełniących posługi sakralne.

Oaza to bezpieczne miejsce. Sfera, gdzie możemy się rozwijać, formować i dojrzewać. Gdy na pustyni czujemy niekończące się pragnienie, szukamy momentu wytchnienia – to właśnie tutaj możemy zaczerpnąć wody życia, którą jest spotkanie z Chrystusem oraz odkrywanie Go w drugim człowieku. Od tego roku z wielką radością rozpoczynamy cotygodniowe spotkania Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii! Zapraszamy wszystkie dzieci od klasy 0 („zerówki”) do klasy VI szkoły podstawowej włącznie. Czekają na nas liczne wyzwania, gry i zabawy, w czasie których będziemy mieli okazję poznać lepiej Boga oraz pogłębić z Nim relację. Widzimy się w każdą sobotę w salce parafialnej, w godzinach 9:00 – 11:00.

W trosce o nasze i Wasze bezpieczeństwo, blaty oraz klamki zostaną poddane dezynfekcji przed i po spotkaniu. Prosimy, aby rodzice w czasie odprowadzania dzieci mieli nałożone maseczki. Dzieci zdejmują maseczki w salce.
Kontakt do animatorów:
Agnieszka Dubicka: 538 100 098
Anna Nawrot: 510 231 694
Świadectwo Agnieszki – jednej z animatorów:
W Ruchu Światło-Życie jestem tak naprawdę od zawsze. Początkowo z rodzicami w Domowym Kościele, później w Oazie Dzieci Bożych, dzisiaj jestem już w swojej własnej formacji młodzieżowej. Oaza dała mi niewyobrażalne wiele. To tu nauczyłam się, że do Boga mogę mówić nie tylko wyuczonymi modlitwami, ale także własnymi słowami. Poznałam Go o wiele bliżej i nadal poznaję. Stąd mam część moich najbliższych oraz najbardziej zaufanych przyjaciół. Jest to dla mnie miejsce bezpieczne, w którym mogę rozwijać się, uczyć dojrzałości i prawdziwej miłości, a gdy wszystko zacznie się walić – szukać wsparcia. Przez wiele lat, a nawet dziś, wiele osób pełniło posługę animatora, abym mogła wzrastać. Cieszę się, że dzisiaj i ja mogę dać coś od siebie wspólnocie, która tak wiele dała mi.