Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25.02.2024r.

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę godz. 9.00; 18.00 i 19.30. W środę dodatkowa msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00. Rekolekcje będzie głosił O. Pallotyn Emilian Ziegel z Warszawy.    Serdecznie zachęcamy do pobożnego przeżycia świętych rekolekcji.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci.
 3. Rozpoczynamy w naszej archidiecezji kurs przygotowawczy dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Zainteresowanych panów proszę o kontakt.
 4. Obowiązkowe spotkanie pielgrzymów udających się do Medjugorie odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 19.00 po mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.
 5. Pamiętajmy o Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 6. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o obowiązkowych spotkaniach w grupach wg zapiania.
 7. Zbiórka ministrantów, lektorów i aspirantów w poniedziałek o godz. 19.00.
 8. Zebranie rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024r.

 1. Jutro przez cały dzień od godz. 00 do 17.30 odbędzie się w naszym kościele Adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy o godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, jako przebłaganie Boga za grzechy nasze, kościoła świętego i całego świata. W każdej chwili dnia możemy przyjść do świątyni na swoją prywatną modlitwę i adorację Chrystusa wystawionego w Najśw. Sakramencie.
 2. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 po mszy św. wieczornej zapraszamy na projekcję filmu „WYSZYŃSKI”.
 3. W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach św. rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych.. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę godz. 9.00; 18.00 i 19.30. W środę dodatkowa msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00. Rekolekcje będzie głosił O. Pallotyn Emilian Ziegel z Warszawy.    Serdecznie zapraszamy. Pięknie przeżyjmy czas rekolekcji.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki: dla dorosłych 9.00 i 18.00, Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00.Przychodźmy w piątki na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele W. Postu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

VI NIEDZIELA 11.02.2024r.

 1. Parafia nasza organizuje w ostatnim tygodniu kwietnia pielgrzymkę samolotową do sanktuarium maryjnego w Medjugorie. Ponadto zwiedzimy Sarajewo, piękne wodospady w Kravicy, popłyniemy na wyspę Havr, Dubrownik i piękny Kotor. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy jutro o 19.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy.
 2. W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post – czas naszej 40 – dniowej pokuty, postu, jałmużny i umartwienia. W Popielec obowiązuje nas post ścisły. Na znak pokuty i rozpoczęcia Wielkiego Postu posypiemy na nasze głowy popiół. Msze św. w środę popielcową o godz. 6.30; 9.00; 17.00 – dla dzieci; 18.00 i 19.30 dla młodzieży i wszystkich później przychodzących z pracy. W jedności z Bogiem rozpocznijmy tegoroczny Wielki Post.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki: dla dorosłych 9.00 i 18.00. Po Drodze Krzyżowej o 18.00 będzie odprawiana wieczorna msza św.               Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Przychodźmy w piątki na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele W. Postu o godz. 17.00. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił nasz Parafianin Maciej Świgoń . Serdecznie zapraszamy.

V NIEDZIELA 04.02.2024r.

 1. Sprawozdanie pokolędowe: Dziękujemy wszystkim rodzinom, które w tym roku przyjęły nas kapłanów w swoich domach. Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „ ORUNIA” odwiedziliśmy 659 rodzin, na „POŁUDNIU” 805 rodzin. Łącznie odwiedziliśmy 1.464 rodziny. Zebraliśmy na potrzeby naszej parafii, czyli na zapłatę za wykonane nagłośnienie kościoła 46.000 zł. Za życzliwe przyjmowanie nas w swoich domach i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę 11 lutego we wspomnienie M.B. z Lourdes obchodzimy światowy dzień człowieka chorego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich chorych i ludziach starszych.
 2. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrego II tygodnia Ferii Zimowych.
 3. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca odbędzie się taca inwestycyjna. Przeznaczamy ją jeszcze na bieżące zapłaty za nagłośnienie naszego kościoła.  Pamiętajmy o tej tacy za tydzień.
 1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Agaty, w tym dniu święcimy chleb i wodę. Serdecznie zachęcamy do przeżywania tej uroczystości.
 2. Intencje mszalne przyjmujemy po mszy św. w zakrystii i w Biurze Parafialny Pamiętajmy o modlitwie mszalnej za naszych bliskich zmarłych i w ważnych sprawach naszego życia. Są także w naszej parafii wolne terminy na msze św. gregoriańskie – ten nasz najpiękniejszy duchowy dar dla naszych bliskich zmarłych.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024r.

 1. Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy dobrych i bezpiecznych Ferii Zimowych.
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I czwartek, tak jak w każdy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Spowiedź św. I piątkowa w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 3. W I sobotę Godzinki ku czci NMP o godz. 8.30. O godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. maryjną z racji I soboty miesiąca, a po niej zmiana tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.
 4. W najbliższy piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w sposób szczególny za osoby życia konsekrowanego: siostry i ojców zakonnych. W tym dniu zbiórka na tacę na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. Msze św. w święto M.B. Gromnicznej o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. Na wszystkich mszach św. poświęcenie naszych świec i gromnic.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: W sobotę – Wspomnienie św. Błażeja. Patrona od chorób gardła  Na mszach św. o godz. 6.30 i 9.00 błogosławieństwo naszych gardeł