Ogłoszenia parafialne

      UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 04.06.2023 r.

  1. W najbliższy czwartek 16.06 obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Z Chrystusem Eucharystycznym wyjdziemy na ulice naszej parafii.                      Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku obejmie Osiedle „POŁUDNIE”.                  Ołtarze będą usytuowane w pobliżu tych samych miejsc, co w latach ubiegłych.
  2. Prosimy wszystkich Parafian o udekorowanie okien swoich domów emblematami religijnymi na uroczystość Bożego Ciała.                                                            Podczas Procesji zadbajmy o religijny i modlitewny nastrój, śpiewajmy pieśni religijne i odmawiajmy przepisane modlitwy.
  3. Msze św. w Boże Ciało o godz. 7.00; 8.30; Suma o godz. 10.00 i po niej wyruszy na trasę Procesja; Msza św. bezpośrednio po zakończeniu Procesji, wieczorna msza św. o godz. 18.00. Nabożeństwo Czerwcowe w Boże Ciało o godz. 17.30. Panów bardzo proszę do pomocy przy rozwiezieniu ołtarzy w czwartek rano o godz. 6.00.
  4. Próby dziewczynek do sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem w poniedziałek, wtorek o godz. 17.30.
  5. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała.
  6. W przyszłą niedzielę 11.06 na mszy św. o godz. 12.30 przeżywać będziemy uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci św. Jadwigi Królowej Pani Wawelskiej. Uroczystościom Odpustowym będzie przewodniczył Arcybiskup Mirosław Adamczyk – Nuncjusz Apostolski w Argentynie. Bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.
  7. Zapraszamy na nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego codziennie w dni powszednie o godz. 18.00, w soboty i niedziele o godz. 17.30.
  8. W przyszłą niedzielę II niedzielę miesiąca odbędzie się taca inwestycyjna. Przeznaczamy ją na zapłatę za wykonaną bramę i furtkę przy krzyżu misyjnym.